ZDROWA ODZIEŻ CIĄŻOWA – porównania

ZDROWA ODZIEŻ CIĄŻOWA – porównania

Ciąża to czas, kiedy czujemy się wyjątkowo i tak też chcemy wyglądać. Dawno już minęły czasy, gdy rosnący brzuszek był powodem do skrępowania, a ciążowe ciuchy można było z powodzeniem używać jako plandek i namiotów. Nowoczesna przyszła mama ubiera się nie tylko atrakcyjnie, ale przede wszystkim wygodnie.

Ciążowe legginsy i tunika

Bielizna dla kobiet w ciąży
Podstawą ubioru jest bielizna. Wraz z rosnącym dzidziusiem powinno kupować się odpowiednio dopasowaną i nieuciskającą. Wybierajmy majtki bawełniane, bezszwowe, które zapewnią nam maksimum wygody i komfortu. Unikajmy biustonoszy z fiszbinami, zwłaszcza pod koniec ciąży – mogą one uciskać lub obcierać biust, doprowadzając tym samym to powstawania ran i zapaleń.

Bluzki i koszulki ciążowe

Kolejnym elementem ubioru jest bluzka lub koszulka. W ciąży najwygodniej ubierać się „na cebulkę”, czyli założyć kilka warstw, które będzie można dowolnie ubierać lub ściągać. Podstawą może być zwykły t-shirt w odpowiedni większym rozmiarze nić przed ciążą, lub zwykła rozciągliwa koszulka. W sklepach z artykułami ciążowymi można znaleźć nawet takie ze śmiesznymi nadrukami i napisami, np. sugerującymi płeć dziecka. Na to zakładamy rozpinaną bluzę i wahania temperatury nam nie straszne.

Spodnie – dresy i legginsy ciążowe

Uzupełnieniem stroju jest oczywiście odpowiedni dół. Nawet w zwykłych sieciowych sklepach coraz częściej możemy spotkać spodnie ciążowe, czyli takie z wszytym na wysokości brzuszka szerokim pasem rozciągliwego materiału. Jednak zdecydowanie najwygodniejszym wyjściem są legginsy ciążowe (sprawdź legginsy ciążowe na e-Lady). Nie tylko nie uciskają w miejscu brzucha, ale i dają dużą swobodę ruchów. Kolejną zaletą jest to, że będą rosły wraz z naszym dzidziusiem – dobrej jakości getry mają spore możliwości rozciągnięcia. Pasują nie tylko do sportowej bluzy, ale i do dzianinowej sukienki. Więcej na tej stronie o modzie.

Wygoda w trakcie ciąży to podstawa, więc w szafach przyszłych mam królują t-shirty, legginsy i rozpinane bluzki. Nie musi to jednak oznaczać, że będziemy ubierać się nudno i monotonnie – wręcz przeciwnie! Oferta sklepów dla przyszłych jest kolorowa i zróżnicowana.

Comments are closed.